,,Puošnios Kalėdos“ Antanavo pagrindinėje mokykloje

 

Prieš pat stebuklų kupinas Šventas Kūčias ir Kalėdas Antanavo pagrindinės mokyklos mokiniai netradiciškai praleido paskutinę dieną mokykloje prieš žiemos atostogas. Gruodžio 23 – osios dienos rytą mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo šventinėje programoje prie papuoštos kalėdinės eglės lauke. Ten visus linksmino dvi Kalėdų sniego bobos (pradinių klasių mokytojos R. Grikietienė, J. Ribačionkienė) ir nykštukas Degtukas (lietuvių kalbos mokytoja L. Šiaulienė). Nors pūtė žvarbus vėjas ir lijo, tačiau Kalėdų bobos iš savo maišų pažėrė stebuklingą sniegą. Jos ne tik pradžiugino netikėtu sniegu, bet ir susirinkusius mokė naujų šokių. Smagiai šokdami ir dainuodami aplink eglę sulaukė ir Kalėdų senelio, kuris atnešė stebuklingą žvaigždę. Tada Antanavo seniūnas kartu su Kalėdų seneliu stebuklingos žvaigždės pagalba įžiebė eglutę, o nykštukas Degtukas dalijo saldainius, eilėraščius sakantiems mažiesiems. Įžiebus eglutę visi sugužėjo į mokyklos salę.

Antanavo pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai buvo paruošę Kalėdinį vaidinimą ,,Laiko vagys“ (pradinių klasių mokytojos V. Žukauskienė, R.Grikietienė). Mažieji vaidilos stengėsi susigrąžinti piktosios princesės ir jos sąjungininkių pavogtas laikrodžio rodykles, be kurių sustojo laikas… Kol gerieji personažai ieškojo ,,laiko vagių“ vyko Eko avangardinių madų pasirodymai. 5-10 klasių mokiniai demonstravo iš netradicinių medžiagų ir antrinių žaliavų sukurtas eko rūbų kolekcijas žiemos tematika.

Skambant muzikai ir aidint žiūrovų plojimams, lyg tikri modeliai salės podiumu elegantiškai žygiavo kiekvienos klasės stileivos. Tada buvo sugauti ,,laiko vagys“ ir atgautas prarastas laikas. Pasibaigus madų šou ir vaidinimui projekto ,,Išlaisvink kūrėją savyje“ koordinatorė dailės ir technologijų mokytoja E. Liudvinavičienė apdovanojo kolekcijų kūrėjus netradiciniais „Oskarais“. Kadangi mokiniai labai nuotaikingai pademonstravo madas, o mažieji aktoriai sėkmingai sugrąžino laiką, renginio dalyviai kupini jaukios švenčių laukimo nuotaikos, pasibaigus pasirodymams, sugužėjo į savo klases pasibūti kartu, pasidalinti šventinėmis idėjomis ir apsikeisti dovanėlėmis. Štai tokia džiugia ir ramia Kalėdų laukimo gaida Antanavo pagrindinėje mokykloje buvo užbaigti 2015–ųjų metų rūpesčiai.

Šventos Kalėdos – stebuklų metas. Juos galima atrasti paprastuose kasdieniniuose dalykuose, tačiau tam reikia nusiteikimo, šilumos, jaukumo, ramybės, santarvės, sukuriamos tik būnant drauge ir prasmingai leidžiant laiką. Patirti atradimo džiaugsmą galima ir mažuose dalykuose – iš išmesti skirtų antrinių žaliavų pagaminant kažką gražaus, mielo, šventinio. Juk ne prabangoje slypi laimė. Ją galima atrasti buvime su artimais žmonėmis, nusiteikime, namų židinio ir mūsų širdžių skleidžiamoje šilumoje, paprastumo žavesyje ir mokėjime džiaugtis tuo, ką turime…

 

                               Parengė: Antanavo pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinė Vaida Vosyliūtė