Mūsų mokyklos gimtadienis

Įvairiaspalviais lapais pasipuošusį lapkričio devynioliktosios rytą Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai skubėjo į devyniasdešimt antrąjį mokyklos gimtadienį. Iškilminga šventės dalis prasidėjo mokyklos himnu bei renginio vedančiųjų, Rugilės ir Haroldo, padovanotais sveikinimais mokyklai. Mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui, Loreta Matusevičienė, džiaugėsi mokiniais, kurie myli mokyklą bei ją garsina savo darbais visoje Lietuvoje, ir apdovanojo Vaidą Vosyliūtę, Konstitucijos egzamino 8-10 klasių nugalėtoją. Pavaduotoja visiems linkėjo sėkmės moksle, būti linksmiems ir laimingiems, mokytis, dirbti kartu bei džiaugtis savo rezultatais. Gimtadienio šventę papuošė 1-4 klasių mokinių linksmos dainos (mokytoja Rūta Grikietienė), nenuoramų šokėjų nuotaikingi pasirodymai (mokytoja Jolanta Ribačionkienė) bei prasmingi ketvirtokų eiliuoti posmai (mokytoja Valerija Žukauskienė), o mokyklos salė aidėjo nuo plojimų ir linksmo juoko. Mokinių tarybos atstovai visų mokinių vardu sveikino mokyklą ir linkėjo netylančio vaikų šurmulio, skatino visus drąsiai ir nuosekliai kopti laipteliais į viršų.
Po koncerto gimtadienio šventės iniciatorės mokytojos Edita Liudvinavičienė ir Renata Kandrotienė pristatė, į svečius atvykusią, floristikos meistrę Liną Labanauskienę.  Ji skatino gerbti, saugoti tai, kas mus supa, nes žmogus nuo gimimo neatsiejamai susijęs su gamta. Floristė padėjo suprasti, kad, meilė gamtai, kaip ir meilė sau, šalia esančiam, išugdoma per pažinimą ir asmeninę patirtį. Skatindama tausoti gamtos resursus, atsakingai elgtis su jos gėrybėmis bei puoselėdama meninę įžvalgą gamtos objektuose, pakvietė bendrai kūrybinei veiklai. Mokiniai susiskirstę į dvi grupes ėmėsi darbo. Vieni floristės padedami mokėsi skaityti gamtos grožio knygą, kurios kiekvienas puslapis prasmingas, ir sukūrė nuostabiausių kalėdinių papuošimų, o kiti, kartu su klasių vadovais, tėveliais, gamino nekeptus tortus.
Finalinis šventės akcentas – kiekvienos klasės torto recepto išradingas pristatymas bei skanumynų valgymas, subūręs visus prie bendro stalo. Skanaudami šventinius pyragus, džiaugėmės, dalinomės šventės įspūdžiais ir dėkojome organizatoriams padėjusiems gamtos namų jaukumą persikelti į savo mokyklą bei kiekvieno širdį. Didžiausia dovana visiems – bendruomeniškumo jausmas, kuris lydėjo visą dieną.
Mokyklos gyvenimas, kaip ir mūsų visų – praeities prisiminimai, dabarties akimirkos ir ateities svajonės. Mokyklos bendruomenės narių gražūs darbai garsina mokyklą ne tik šiandien, jie įprasmins mūsų atminimą ir kitoms kartoms.

Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Matusevičienė